Rok výroby:

   Polygraph

   Společnost MACHINERY EUROPE s.r.o. je vedoucím obchodníkem s použitými tiskařskými a knihařskými stroji ve střední Evropě. Značka Polygraph je jedna ze značek, jejíž výrobky se v naší nabídce vyskytují nejčastěji již po řadu let.

   Radebeul je dnes sídelním městem firmy KBA, která zde navázala na původní výrobu firmy Koenig & Bauer, jež zde kolem roku 1898 vyráběla knihtiskové rychlolisy Dresden. Od roku 1938 vyráběla modely strojů Planeta. Protože po druhé světové válce se tato firma ocitla v sovětské okupační zóně došlo k jejímu znárodnění v roce 1948 a založení státního podniku VEB Polygraph. V tomto závodě se vyráběla hlavní a jediná produkce velkoformátových tiskových archových ofsetových strojů a později i rotačních ofsetových strojů pro celý východní socialistický blok. Byl to vedle českého Adastu jediný producent tiskových strojů v tomto prostoru a zásobil tak většinu tiskáren ve střední a východní Evropě po čtyři desítky let. Modely značky Planeta se staly velmi oblíbenými i v řadě západních a rozvojových zemí. VEB Polygraph rovněž vyráběl i široké spektrum knihařských strojů a řezačky papíru pod značkou Perfecta či Seypa. Firmu VEB Polygraph zakoupila počátkem devadesátých let 20. století firma KBA, čímž upevnila svou pozici jednoho z největších výrobců polygrafických strojů na světě. Krátce po této fúzi se modely strojů jmenovaly KBA-Planeta, ale již od roku 1994 se vyráběly pouze pod označením KBA, čímž došlo fakticky k zániku oblíbené a známé značky Polygraph.

   Hlavní produkce společnosti VEB Polygraph během její historie:: archové tiskové ofsetové stroje, rotační ofsetové stroje, knihařské stroje a řezačky papíru.

   Nabízíme a vykupujeme použité polygrafické, tiskové, knihařské stroje VEB Polygraph:

   Planeta ofsetový stroj, KBA Planeta tiskový ofsetový stroj – modely u značky Planeta. Zirkon rotační ofsetový stroj, další modely - Zirkon, Zirkon Forta, Zirkon Supra, Zirkon RO 66, Zirkon Ultraset, Ultraset Junior.

   Knihařské stroje VEB Polygraph SDY, SDY EZ 1, SDY 1, SDY 2, SDY EZ-1, SDY-1, SDY-2, Perfecta Sey, Seypa, Perfecta Seypa, Seypa 78, Seypa 92, Seypa 115, Seypa 132, Seypa 168, Perfecta-Seypa, Victoria 820, Victoria 1040, Polygraph Theimer, Polygraph Brehmer, Polygraph Brehmer 381, Polygraph Brehmer 735, Polygraph Brehmer 882, Brehmer Polygraph, Brehmer Polygraph 381, Brehmer Polygraph 735, Brehmer Polygraph 882, Polygraph Kama, Kama Procut, Kama Procut 53, Kama Procut 74, Kama TS, Kama TS 96, Kama TS 105, Kama TS 102, Multieffekt, Multi-effect, Multi effekt.