Kdo jsme

MACHINERY EUROPE s.r.o. je od počátku roku 2012 novým názvem společnosti POLYGRAFICKÉ STROJE s.r.o., jedné z předních českých firem na trhu s použitými tiskařskými a knihařskými stroji. Základy této firmy byly položeny v roce 2000 přeorientováním rodinné firmy současného majitele Davida Franka z tiskařské výroby na nákup a prodej použitých strojů v tomto oboru. Přestože se na tomto poli v mezinárodním měřítku jedná o firmu poměrně mladou, zaznamenala během své dvanáctileté existence pozvolný vzestup mezi současné hlavní hráče nejen českého, ale i středoevropského regionu. Firma od počátku sídlí v Praze 4 - Roztylech a její dva skladové prostory se nacházejí v Praze - Stodůlkách a v Horních Počernicích.
Předmětem činnosti je nákup a prodej použitých strojů a zařízení pro tiskárny, knihárny a grafická studia a poskytování či zprostředkování s tím souvisejících služeb.

Máme bohatou zkušenost nejen s výkupy a dodávkami použitých strojů v Evropě, ale blízce také spolupracujeme s obchodníky a dodavateli z celého světa. Za posledních 15 let náš export činil stovky strojů dodaných do 35 zemí (Indie, Čína, Turecko, Ukrajina, Rusko, Brazílie, Nepál, Pákistán, Keňa, Kolumbie a další).

Náš tým

Náš tým tvoří jazykově vybavení manažeři, obchodníci a asistenti s dobrou technickou znalostí a také profesionální mechanici a technici. Všichni zaměstnanci jsou připraveni uspokojit široké spektrum potřeb našich zákazníků při prodeji či vyhledání a dodání strojů z druhé ruky a s tím souvisejících služeb.

Jsme schopni poradit si obchodně i technicky s jakýmkoliv typem stroje různého stáří - od malých tiskových strojů a jejich příslušenství až po velkoformátové vícebarvové stroje, komplikované linky a technologické celky tiskáren, kniháren, kartonážek a grafických studií.

Databáze nabídek z celého světa

Vytvořili jsme rozsáhlou každodenně aktualizovanou databázi strojů dostupných v regionu střední Evropy. Většina nabízených strojů v naší webové nabídce je umístěna přímo v produkci v tiskárnách převážně v České republice a na Slovensku, ale také v Polsku a Maďarsku.

Naše nabídka však není omezena pouze na tuto datábázi. Denně nám partněři z celého světa nabízejí další stroje, které následně evidujeme, ale už se nedostanou do naší zveřejněné databáze. Můžeme však reagovat na vaši konkrétní poptávku a stroj v evidenci vyhledat.

Náš tým obchodníků je vždy připraven vyjít vám maximálním způsobem vstříc a pomoci při vyhledání použitého tiskařského nebo knihařského stroje podle vašeho zadání.

Výkupy strojů a oceňování

Pro ty z vás, kdo chtějí prodat přebytečný stroj, jsou zde naše služby oceňování, výkupu nebo zainzerování vašich strojů.
Na naší webové stránce vám zdarma nabízíme možnost inzerovat vaše vybavení určené na prodej.
Sami se postaráme o cizojazyčné verze. Navíc většina strojů je na naše náklady dále zainzerována na mnoha placených webových stránkách a fórech a také pravidelně rozesílána několika tisícům odběratelů našich nabídek registrovaných v naší databázi.
Neustálý kontakt s vývojem a změnami globálního trhu s použitými tiskařskými a knihařskými stroji nám umožňuje vždy nabídnout aktuální ocenění jednotlivých strojů i celých výrobních závodů. Trvale vyhodnocujeme momentální podmínky na trhu, abychom vám byli schopni dát co nejpřesnější reálnou tržní cenu a splnili vaše požadavky kdykoli kupujete nebo prodáváte stroj.
Jsme schopni při oceňování poskytnout asistenci finančním společnostem, převážně bankám a poskytovatelům leasingu.
Máme finanční zázemí umožňující okamžitá rozhodnutí o vykoupení stroje na sklad nebo na protiúčet.

Výkup strojů

Financování

Dokážeme vám pomoci s financováním. Na vaši žádost vám můžeme poskytnout kontakty na přední poskytovatele financování nákupu použitých tiskařských technologií.

Demontáž, nakládka a jiné služby

Naši profesionální, kvalifikovaní a zkušení mechanici společně s naším týmem obchodníků a manažerů nabízejí již 12 let mimo jiné tyto služby: technické prohlídky a zhodnocení stavu, oceňování a konzultace, demontáže a nakládky, transport, instalace a zaškolení obsluhy, služby stěhování strojů atd. Detaily všech poskytovaných služeb najdete zde:

Služby